logo-mini

Hakkımızda

Akara Desing; Tasarım ve malzeme bilgisini hayal gücü ile yorumlayıp, fonksiyonu yüksek yaşam alanları yaratan  mimari ve iç mimari projelerle birlikte ürün tasarımları geliştiren bir tasarım ofisidir.

İç Mimar  T. Ataman Kara tarafından 2006 yılında, İstanbul Bebek’de  kurulan Akara Desing, günümüze kadar yaptığı projelerle, bilgi birikimi ve genişleyen kadrosu ile  gelişmesini sürdürdü. Nef Residence da bulunan ofisinde yurtiçi ve uluslararası projelerde çalışmalarına devam etmektedir.

Akara Desing’ın iç mimari, mimari ve ürün tasarım anlayışı; Ataman Kara’nın mimarlık benim kendimi ifade etme yöntemim diyerek vurguladığı . Bu anlayış, deneysel yaklaşımıyla kendini sürekli olarak geliştirerek , çağdaş bir dil ile ilerici tasarım çözümleri yaratarak devam etmektedir.

Akara Desing, küçük ölçekli özel bir apartman dairesinden büyük ölçekte tasarladığı otel projelerine kadar 200’den fazla farklı alanda projeye imza atmıştır. İç mimari anlamda ofis  ve konut  tasarımları, çalışmalarının ilk örneklerini oluştururken; bugün, konut, otel, mağaza, kafe, restoran, patisserie, ofis  ve üniversite öğrenim alanlarına kadar birçok projeye imza atmış ve atmaya devam etmektedir.

akara
design